Derrick Gaz

Gaz Derrick
Saatler ve dakikalar mekanizmadan yükseliyor…

Gaz Derrick gaz göstergeleri şeklinde ve tarzında 2 kadranla övünür; her biri saati ve dakikayı görüntüler.

Gaz Derrick2
L’Epée 1839, yeni kinetik saati Gaz Derrick’in lansmanıyla Dünya Gezegeninin kontrolünü ele geçiriyor.

Teknik Detaylar

Saatin okuma göstergesi olarak okunması: Saatler ve dakikalar, iskelenin ortasında üst üste yerleştirilmiş iki farklı ve bağımsız kadranda – bir şekilde regülatör gibi – gösteriliyor. Kadranlar ile gerçek endüstriyel göstergeler arasındaki benzerlikler bizi gaz iskelesinin komuta merkezine götürecek kadardır. Her tarafta, ayrıntılı bir gerçekçilik uyandıran, merakınızı uyandıran çeşitli unsurlar vardır: vanalar, boru hatları, rezervuarlar, pompalar ve hatta merkezi bir delme ekseni. Tam bir sömürü manzarası.

Klasik yapılara benzer şekilde saat mekanizması da gücünü dünyanın enerjisinden alıyor. Güç kaynağı, çeşitli dekoratif unsurları destekleyen siyah tabanda bulunur. Dikkatli bir göz, dişlileri, eşapmanı ve enerjiyi tutan eşsiz namluyu kolaylıkla bulacaktır. Hareket, 7 güne kadar hassas zaman işleyişine olanak sağlar. 281 güzel parçadan oluşan ve ustalıkla elle bir araya getirilen bu el işi, iskelenin tabanındaki gizli açıklıklardan hayranlıkla izlenebilir.
Gazderrick4
Gazderrick1
Gazderrick2
Gazderrick3
Normalde bunaltıcı olan bu endüstriyel manzara artık daha kısıtlı bir boyutta sunuluyor: 23 santimetre yüksekliğinde, 17,8 santimetre genişliğinde ve 10 santimetre derinliğinde. Her hafta, tıpkı bir petrol işletme müdürünün iskeleyi gazla beslemesi gibi, saate yeterli gücün sağlanması için tek yapmanız gereken vanayı açmaktır. Saat 5 ila 7 tam dönüş yaparak sonraki 7 gün boyunca çalıştırılacaktır.
YUKARI